VIRTUVĖS RANKŠLUOSČIAI

Virtuviniai rankšluosčiai, stilingi, gražūs rankšluostukai | Imdeco

Ne be reikalo sakoma, kad stilingi virtuviniai rankšluosčiai yra virtuvės zonos aksesuarai. Tai bene aktyviausia namų zona, kurioje kokybė yra svarbiau nei kiekybė, o funkcionalumas ir stilius – neatskiriami kriterijai. Dairotės kokybiškų, gerai drėgmę sugeriančių audinių, kurie derėtų kone bet kokiame interjere? Tuomet verta pasižvalgyti „Imdeco“ namų tekstilės gaminių asortimente. Atrinkome patikimų gamintojų interjero akcentus. Čia rasite kelias naudingas įžvalgas ir praktiškus patarimus, kurie padės pasirinkti internetu.

Atsiprašome už nepatogumus.

Pabandykite ieškoti dar kartą

Virtuviniai rankšluosčiai – į ką atkreipti dėmesį renkantis?

 

 Kaip jau minėjome, virtuviniai rankšluostukai yra ne tik praktiška detalė, bet ir stilingas akcentas. Būtent todėl, renkantis prekę internetu, reikia įvertinti tiek stilistinius sprendimus, tiek medžiagą, matmenis. Toliau – šiek tiek plačiau apie esminius kriterijus.

 

1. Gamintojas

 

Ne paslaptis, kad virtuvinius rankšluosčius galite rasti tiek didžiuosiuose prekybos centruose, tiek nišiniuose namų dekoro salonuose. Jeigu norite ilgaamžio ir modernaus daikto, siūlome jo ieškoti specializuotuose salonuose. Šiuo atveju tokiuose, kur galite rasti namų tekstilės rinkoje pripažintų gamintojų kūrinius: rankšluostukus, staltieses, pledus ir kt. Tekstilės gaminių ekspertai pasirūpina stiliumi ir kokybe, ieško ne tik originalių spalvų ar raštų, bet ir audimo būdų.

 

2. Paskirtis

 

Įvertinkite, kam tiksliai reikalingi virtuvės rankšluosčiai. Neretai tekstilės gaminiai čia reikalingi ne tik indams. Galima išskirti kelis rankšluosčių panaudojimo būdus, kurie praverčia virtuvės zonoje:

 • rankoms;
 • indų sausinimui;
 • stalo serviravimui.

Žinodami aiškią rankšluosčių paskirtį, galėsite tikslingiau įvertinti reikalingą audinį, gaminio dydį, spalvinę gamą. Pavyzdžiui, rankų sausinimui skirti gaminiai turi gerai sugerti drėgmę, būti malonūs prisilietimui. Indų sausinimui skirtas audinys turi būti itin gerai sugeriantis drėgmę, švelnus, be braižančių detalių, dekoracijų. O štai stalo serviravimui skirti interjero akcentai nebūtinai turi pasižymėti geru drėgmės sugėrimu, bet būtinai – bendrą stiliaus braižą atspindinčiu dizainu.

Tiesa, modernūs gaminiai gali atstoti tiek dailias indų sausinimo priemones, tiek „padėklą“ salotų dubeniui ant stiklo arba medžio stalo. Detalių universalumas šiandien – didelis pliusas. Tam puikiai tinka natūralios medvilnės arba lininiai virtuviniai rankšluosčiai.

 

3. Dydis

 

 Kitas svarbus kriterijus – rankšluostukų dydis. Tam, kad interjere rankšluostėliai neatrodytų per dideli ir būtų patogu jais kruopščiai valyti indus, dairykitės optimalių matmenų. Pavyzdžiui „Imdeco“ kataloge daugiausia gaminių, kurių matmenys yra 50x50 arba 50x70 centimetrų. Tokius patogu pakabinti ant nedidelių kabliukų, specialios kabyklos ar padžiauti ant orkaitės rankenos. Jie nėra per maži, tad galite patogiai sudėti išplautas taures, lėkštes.

 

4. Medžiaga ir tekstūra

 

Bene svarbiausias kriterijus – virtuviniai rankšluostukai, kurie turi labai gerai sugerti drėgmę. Tiksliau, vandens lašus. Tad, natūralu, būtina įvertinti daikto:

 1. medžiagą;
 2. tekstūrą. 

Jei medžiaga sunkiai sugers vandenį ar tekstūra bus labai grubi, tikėtina, rankšluostis bus ne itin praktiškas. Šie aspektai svarbūs tiek kuriamo stiliaus, tiek praktiškumo atžvilgiu. Beje, jei dairotės ilgaamžio akcento, galite pasidomėti ir audimo tipu. 

Pavyzdžiui, virtualiame „Imdeco“ salono asortimente rasite unikalaus žakardinio audimo rankšluosčius, kurie pasižymi išskirtiniu tvirtumu. Taip pat verta paminėti mikropluošto audinį, kuris pasižymi ypač geromis blizginimo ir vandens sugėrimo savybėmis. Mikropluošto šluostės puikiai valo nešvarumus, dulkes bei sugeria drėgmę,  valo nepalikdamas ruožų ir pūkų bei gali būti naudojamas sausas ir drėgnas. Tokius rankšluosčius galite drąsiai įsigyti ne tik sau, bet ir kaip dovaną mamos dienos proga, galiausiai, švenčiantiems įkurtuves ar gimtadienį.

 

5. Spalvos

 

Įvertinus visus techninius niuansus, lieka malonioji dalis – dizainas. Tiksliau, spalvos, raštai, kirpimas ir kiti aspektai. Kadangi virtuvės rankšluosčiai skalbiami gana dažnai, šviesius, pastelinius tonus galite rinktis drąsiai. Jei norite virtuvės zonai įpūsti jaukumo, žaismingumo – dairykitės raštų, stilizuotų piešinių. Tiems, kurie kuria minimalizmu ar moderniu braižu alsuojančias patalpas, verta dairytis vienspalvių arba solidžiais, minimalistiniais raštais dekoruotų detalių.

Atminkite, stilius ir praktiškumas turi eiti išvien. Būtent todėl verta pažvelgti šiek tiek giliau ir investuoti į ilgaamžius, tvirto audimo tekstilės gaminius. Pripažinti, specifinėje srityje besispecializuojantys gamintojai – be abejonės, kriterijus, kuris leis pasirinkti greičiau.

 

Virtuviniai rankšluostukai – kiek jų turėtų būti virtuvėje?

 

Svarstote, kiek rankšluosčių turėtų būti virtuvėje? Ko gero, teisingas atsakymas kiekvienam skirsis, mat tai priklauso ne tik nuo interjero specialistų ar funkcionalių namų kūrimo žinovų, bet ir nuo elementarių jūsų poreikių. Vis dėlto, patogioje virtuvėje turėtų būti bent du rankšluostukai.

 

Idealiu atveju, vidutinėje ar didesnėje virtuvėje galėtų būti 4 rankšluostukų vienetai, pavyzdžiui:

 

 • 2 vienetai skirti rankoms;
 • 2 vienetai skirti indų valymui, džiovimui.

„Imdeco“ asortimente rasite tiek pavienius lengvai tarpusavyje derinamus pasirinkimus, tiek rankšluosčių komplektus. Dažniausiai – po kelis vienetus. Nesvarbu, dairotės audinių namams ar, pavyzdžiui, stilingam biuro interjerui, investuokite į kelis komplektus – bent po 2 vienetus specifinės paskirties rankšluosčių, kuriuos galėsite keisti. Komplektukus galite susikurti ir patys.

 

Kokie virtuvės rankšluosčiai drėgmę sugeria geriausiai?

 

Dairotės rankšluosčio, kuris itin gerai sugeria drėgmę? Rinkitės natūralius audinius. Keli bene populiariausi variantai čia – linas, medvilnė bei mikropluoštas. Žemiau trumpai apžvelgsime kiekvieną unikalų audinį.

 • Medvilnė – ji pasižymi išskirtiniu minkštumu, švelnumu, itin greitai ir gerai sugeria vandenį. Tokį rankšluostį lengva prižiūrėti. Be to, rinkoje yra platus modernaus dizaino interjero detalių pasirinkimas.
 • Linas – tai natūrali medžiaga, turinti savitą tekstūrą. Tiesa, linas šiek tiek „grubesnis“ ir reikia laiko, kol audinys „suminkštėja“. Tad naujas rankšluostis šiek tiek prasčiau sugers drėgmę ir bus sunkiau valdomas valant, pavyzdžiui, taures. Vis dėlto, tai unikali tekstūra, tad lininiai virtuviniai rankšluosčiai žavi daugelį natūralaus interjero kūrėjų.
 • Mikropluoštas - dėl siūlo gamybos technologijų puikiai vandenį sugeriantis audinys. Mikropluoštas pasižymi geru vandens sugėrimu ir jo sulaikymu pačioje šluostėje.

Tiesa, kai kurie gamintojai maišo abi medžiagas – liną ir medvilnę. Vis dėlto, jei reikėtų pasirinkti vieną iš šių medžiagų, ko gero, šiandien populiaresnė būtų medvilnė. Jos tekstilės gaminiai minkšti, itin gerai sugeria drėgmę (net ir nauji), o pažengusios apdirbimo technologijos leidžia išgauti unikalaus dizaino kūrinius.

Kaip stilingai laikyti virtuvinius rankšluostukus interjere?

 

Svarstantiems, kur ir kaip stilingai laikyti bent kelis vienetus optimalaus dydžio rankšluosčių, turime kelias idėjas. Kokybiški, stilingi virtuvės rankšluosčiai tampa jaukios, šiuolaikiškos aplinkos akcentu, dalimi, tad jų slėpti tikrai nereikia. Vienintelė taisyklė – jie neturi sukelti netvarkos. 

 

Kelios idėjos, kaip sumaniai įkomponuoti rankšluosčius virtuvės interjere:

 

 • prie sienos ar baldų šono tvirtinami nedideli kabliukai;
 • tarp spintelių įmontuojamos specializuotos kabyklos (pailgos metalinės ar tvirto plastiko „lazdelės“);
 • išnaudojamos platesnės buitinės technikos rankenos (pavyzdžiui, įmontuotos orkaitės rankena);
 • dekoratyvinės medžio kopėtėlės (galima tiesiog džiauti arba tvirtinti audinius segtukais);
 • dekoratyvi džiovykla po lentynomis (įtemptas lino, medvilnės siūlas, virvelė).

Kai virtuviniai rankšluostukai neturi šiems skirtos vietos, juos sunku stilingai įkomponuoti. Todėl nevenkite kabliukų, kabyklų, kopėtėlių ir kitų akcentų. Jie tikrai neapkraus erdvės, bet sukurs tvarkingą vaizdą. Ir, žinoma, papildomos erdvės sumaniam daiktų sandėliavimui.

Panašu, kad laikas pereiti prie funkcionalios virtuvės akcentų paieškos. Aukščiau aptarti, gerai drėgmę sugeriantys, šiuolaikiško dizaino ir unikalaus audimo virtuviniai rankšluosčiai – virtualiame salono kataloge. Patogiai užsisakykite internetu. Turite klausimų? Paskambinkite arba parašykite mums el. laišką ar žinutę socialinių tinklų paskyrose.