STALO PADĖKLIUKAI IR TAKELIAI

Stalo padėkliukai, kilimėliai, padėkliukai ant stalo | Imdeco

Kilimėliai ir padėkliukai stalui – vienas pagrindinių valgomojo, virtuvės ar svetainės stalo akcentų. Jie padeda apsaugoti baldo paviršių nuo dėmių atsiradimo ir susidėvėjimo. Todėl šis ilgiau išlieka nepažeistas. Be to, patrauklaus dizaino padėkliukai ir kilimėliai papuošia interjerą. Ieškote tokių savo namams? Didelį jų pasirinkimą galite rasti šiame „Imdeco“ puslapyje. Apie tai, kuo naudingi kilimėliai ar padėkliukai ant stalo, kokiomis savybėmis jie pasižymi ir kaip išsirinkti tinkamiausius, pasakojame plačiau.

Aktyvūs filtrai

Stalo padėkliukai ir kilimėliai – puiki apsauga ir interjero detalė

 

Stalo padėkliukas arba kilimėlis atlieka net keletą funkcijų. Pirmiausia jis apsaugo stalo paviršių nuo įvairių pažeidimų, kurie dažniausiai atsiranda judinant lėkštes arba nuo įkaitusių indų. Taigi jei norite užtikrinti, kad valgomojo, virtuvės arba svetainės stalo paviršius kuo ilgiau išliktų kaip naujas, šis aksesuaras tikrai turėtų atsidurti Jūsų namuose.

Stalo kilimėliai ir padėkliukai taip pat atlieka dekoratyvinę funkciją. Jie pagyvina kambario įvaizdį, įnešdami papildomų spalvų, raštų ar tekstūrų. Tai patraukli interjero detalė, tinkanti bet kuriuose namuose. Nors yra vadinami stalo padėkliukais, jie gali būti naudojami ir ant kitų baldų, pavyzdžiui, spintelės, komodos, naktinio staliuko ar lentynos. Taip pat šie aksesuarai puikiai tinka ir ant platesnių palangių. Taigi jie išties universalūs.

 

Kada rinktis stalo padėkliuką, o kada stalo kilimėlį?

 

Stalo padėklai bei kilimėliai, arba kitaip takeliai, yra panašūs, tačiau tuo pačiu ir skirtingi. Siekiant išsirinkti sau tinkamiausią aksesuarą, verta žinoti keletą aspektų, kuriuos dabar plačiau ir aptarsime.

 

Stalo padėkliukai

 

Paprastai stalo padėklai yra tvirtesni, standesni. Jie puikiai tinka tuomet, kai norima ne tik apsaugoti baldo paviršių, bet ir suteikti papildomo stabilumo. Tokių aksesuarų paviršius dažniausiai būna lygus ir vientisas (išimtis – nerti, pinti stalo padėkliukai iš plastiko), kas užtikrina lengvą jų priežiūrą.

Itin praktiškas ir daugelio mėgstamas pasirinkimas – vaikiški stalo padėkliukai. Jie puikiai tinka tiek kūdikiams, tiek vyresniems mažyliams, kurie maitinami arba patys valgydami dažnai išdrabsto maistą. Tokie aksesuarai palengvina tvarkymąsi, be to, jie atrodo itin žaismingai, todėl patraukia mažųjų dėmesį. 

„Imdeco“ asortimente esantys vaikiški padėkliukai pasižymi minimalistiniu dizainu, todėl yra labai stilingi. Jie puikiai tinka tiek mergaitėms, tiek berniukams. Taigi jei ieškote dovanos savo ar kitiems Jums brangiems vaikučiams, mielu piešinėliu puoštas stalo padėkliukas gali būti šaunus pasirinkimas.

 

Stalo kilimėliai 

 

Stalo kilimėliai (takeliai) paprastai būna plonesni už padėkliukus ir yra patiesiami ant paviršiaus. Jie siuvami iš tam tikros medžiagos, pavyzdžiui, medvilnės. Kilimėlis, taip pat kaip ir padėkliukas, padeda apsaugoti stalo paviršių nuo įvairių pažeidimų. Tačiau jis nėra atsparus dėmėms. Todėl aptaškius maistu arba aplaisčius gėrimu, kilimėlį reikės išskalbti. Nepaisant to, šio tipo aksesuarai ne mažiau populiarūs. 

Medžiaginis stalo kilimėlis suteikia interjerui išskirtinio jaukumo. Jis gali būti pasiūtas iš 100 proc. medvilnės, todėl idealiai tinka mėgstantiems natūralumą ir ieškantiems aplinkai palankių sprendimų. Tokių stalo kilimėlių galite rasti ir „Imdeco“ asortimente. Peržvelkite jį ir išsirinkite sau labiausiai patinkančius aksesuarus. Puoškite savo namus aukščiausios kokybės gaminiais!

 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stalo padėkliukus ir kilimėlius?

 

Valgomojo stalo padėkliukai ir kilimėliai gali skirtis daugeliu aspektų. Taigi į ką derėtų atsižvelgti renkantis sau tinkamiausius aksesuarus?

 

Medžiaga

 

Dažniausiai stalo padėkliukams naudojamos tokios medžiagos kaip dirbtinė oda, plastikas ir poliuretanas. Kiekviena iš jų pasižymi tam tikromis savybėmis. Odiniai stalo padėkliukai nesugeria skysčių, todėl apsaugo stalą nuo sulaistymo. Jie yra pakankamai minkšti ir lankstūs, tvirtai laikosi ant paviršiaus. 

Plastikiniai padėkliukai paprastai būna standesni. Priklausomai nuo tekstūros, jie gali suteikti visišką apsaugą nuo skysčių. Plastikiniai pinti padėkliukai dažniausiai turi nedidelius tarpelius, pro kuriuos gali prasiskverbti skystis. Todėl paprastai jie naudojami kaip puošnumo suteikiančios interjero detalės. „Imdeco“ asortimente esantys vaikiški padėkliukai pagaminti iš minkšto poliuretano. Jie yra atsparūs karščiui ir pakankamai stabiliai laikosi ant įvairių paviršių.

Stalo kilimėliai paprastai siuvami iš tam tikro audinio, pavyzdžiui, medvilnės. Jie gerai apsaugo paviršių nuo karštų indų, tačiau nėra atsparūs dėmėms. Medvilninius stalo kilimėlius galima skalbti rankomis arba mašina, tačiau negalima joje gręžti ir džiovinti. Vandens temperatūra turėtų būti ne aukštesnė nei 30 °C. Tam, kad skalbimo metu nebūtų pažeista audinio spalva, nerekomenduojama naudoti baliklių ir chloro turinčių produktų. Kilimėlių lyginimui reikėtų naudoti ne karštesnį nei 150 °C lygintuvą.

 

Spalva

 

Kitas pasirinkimo kriterijus – spalva. Odiniai padėkliukai dažniausiai būna vienspalviai. „Imdeco“ asortimente galite rasti įvairių jų atspalvių: smėlinių, kreminių, pilkų, rudų, juodų. Plastikiniai padėkliukai gali būti vienspalviai, dviejų spalvų (tarsi įrėminti) arba pereinančių spalvų, kurios sukuria tam tikrą raštą. Vaikams skirti padėkliukai pasižymi žaismingesnėmis, tačiau taip pat ganėtinai neutraliomis spalvomis. Todėl jie nerėžia akies.

 

Forma

 

Padėkliukai stalui gali būti skirtingų formų. Populiariausi – stačiakampiai ir apvalūs. Paprastai pasirinkimą lemia stalo forma ir tai, kokį įvaizdį norima sukurti. Pavyzdžiui, ant apvalaus valgomojo stalo puikiai tinka apvalūs padėkliukai, o ant stačiakampio – stačiakampiai. Tačiau tai tikrai nėra griežta taisyklė, kurios būtina laikytis. Kitokios nei stalo formos padėkliukų naudojimas padeda sukurti balansą. Taigi, jei manote, kad jo trūksta, drąsiai išbandykite tokį variantą. Tiek stačiakampiai, tiek apvalūs stalo padėkliukai gali būti naudojami ir ant kitų baldų bei paviršių.

 

Dydis

 

Na, ir dar vienas aspektas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį renkantis stalo padėkliukus bei kilimėlius, yra jų matmenys. Kad ir kuriuos aksesuarus nuspręstumėte pasirinkti, jie turėtų būti proporcingi paviršiaus, ant kurio bus laikomi, dydžiui. 

Daugelio stačiakampių padėkliukų matmenys yra 33 x 46 cm. Medžiaginiai stalo padėkliukai, arba kitaip kilimėliai, yra šiek tiek didesni. Jų matmenys 35 x 50 cm. Apvalių padėkliukų skersmuo dažniausiai siekia 38 cm. Padėkliukai puodeliams yra mažesni, jų matmenys 10 x 10 cm. Tai itin elegantiška stalo detalė, ant kurios puodelis atrodys dar patraukliau.

Tikimės, kad susipažinus su šia informacija, išsirinkti sau tinkamiausius stalo padėkliukus ar kilimėlius taps paprasčiau. Paverskite jų paieškas malonumu. Išsirinkite stilingus namų aksesuarus, kurie ne tik padės apsaugoti įvairius paviršius, bet ir papuoš interjerą.