NAMŲ KVAPAI

Namų kvapai su pagaliukais, kvapai namams internetu| Imdeco

Namų kvapas – tai tarsi jų vizitinė kortelė. Kambaryje tvyrantis aromatas padeda sukurti norimą atmosferą, atsipalaiduoti ar netgi pasisemti įkvėpimo. Kvapai namams gali būti labai įvairūs, todėl išties naudinga žinoti, kaip išsirinkti tinkamiausius.

 

Aktyvūs filtrai

Kvapo intensyvumas – individualus pasirinkimas

Namų kvapai su pagaliukais yra vieni iš populiariausių. Priklausomai nuo norimo aromato intensyvumo, galima naudoti atitinkamą medinių lazdelių skaičių: kuo jis didesnis, tuo kvapas intensyvesnis. Tai itin patogu, nes kiekvienas gali pasirinkti individualiai.

Jei norima stipraus aromato, idealiai tinkančio mažesniame kambaryje, pavyzdžiui, vonioje, rekomenduojama naudoti nuo keturių iki penkių lazdelių. Lengvesniam kvapui didesnėje erdvėje sukurti pakanka mažesnio medinių pagaliukų skaičiaus. Reguliuoti aromato intensyvumą labai paprasta – pajutus, jog jis per didelis, tereikia išimti vieną ar keletą lazdelių.

Šiltesniuose kambariuose, tokiuose kaip miegamasis ar svetainė, kvapas įprastai išsisklaido greičiau. Todėl jei norisi, kad aromatas būtų jaučiamas ilgiau, kvapas namams turėtų būti statomas virš arba šalia uždengto radiatoriaus. Didesniam jo intensyvumui rekomenduojama kas kiek laiko pasukinėti pagaliukus. Norint nenutrūkstamai mėgautis maloniu kvapu, juos reikėtų reguliariai keisti.

Laikui bėgant medinės lazdelės apsineša dulkėmis ir praranda kvapą – tada jas ir patariama atnaujinti. Tai būtina daryti ir keičiant kvapą. Priešingu atveju naujas aromatas gali susimaišyti su prieš tai buvusiu.

Kvapų gidas

Kiekvienas aromatas išsiskiria tam tikromis natomis. Prabangūs namų kvapai dažniausiai skirstomos į šias kvapiųjų medžiagų šeimas:

Citrusų. Pagrindinės tokių kvapų natos yra išskirtinai citrinų, liepų, apelsinų ir greipfrutų. Jie pasižymi gaivumu ir pripildo namus energija.

Vaisių. Tai saldesnis citrusų atitikmuo. Jame vyrauja kriaušės, persiko, mango ir vyšnios natos. Šio aromato pagrindą sudaro turtingi, saldūs ir „sultingi“ kvapai.

Gėlių. Šiuos aromatus galima suskirstyti į sunkesnius, tokius kaip rožių ir levandų, arba lengvesnius – gardenijų, lelijų, jazminų. Dažniausiai jie priskiriami moteriškiems kvapams.

Medienos. Pagrindinės šių aromatų natos susideda iš kedro, santalo figos ir pačiulio. Jie yra pakankamai vyriški ir žemiški.

Ypatingu aromatu pasižymintys namų kvapai su pagaliukais leidžia sukurti išskirtinę atmosferą. Jau seniai svajojate apie tokius? „Imdeco“ asortimente galite rasti platų jų pasirinkimą.

Kvapų poveikis žmogui?

Kvapai namams leidžia sukurti norimą atmosferą ir pažadinti įvairias emocijas. Jie turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei žmogaus būsenai ir tai žinoma jau nuo senų laikų. Moksliškai įrodyta, kad tam tikri specifiniai kvapai teigiamai veikia mūsų nuotaiką, koncentraciją, palengvina įsiminimą ar padeda užmigti. Dėl šios priežasties jų pasirinkimui svarbu skirti pakankamai dėmesio.

Pirmą kartą užuodę tam tikrą kvapą, dažniausiai jį susiejame su konkrečiu įvykiu, žmogumi, vieta ar jausmu. Taip mumyse susiformuoja atitinkamos emocinės asociacijos. Todėl po kurio laiko užuodus tą patį kvapą pažadinami prisiminimai. Tam, kad namuose tvyrotų teigiama energija, patariama rinktis malonius jausmus keliančius ir teigiamą poveikį savijautai darančius kvapus.

Kaip įvertinti kvapo namams kokybę?

Geras kvapas namams pasklinda ir užpildo kambarį mažiau nei per 30 min. Jis pasiskirto tolygiai ir palieka malonų aromatą. Vienas iš pagrindinių aukštos kokybės kvapų išskirtinumų yra jų tikrumas. Pigiuose namų kvapuose dažniausiai jaučiamas nenatūralumas.

Kaip išsirinkti?

Kiekvienas kvapas išsiskiria unikalumu. Priklausomai nuo kambario temperatūros ir netgi namuose gyvenančių žmonių, jo natos gali atsiskleisti skirtingai. Todėl kvapo pasirinkimas dažniausiai būna pagrįstas šiais kriterijais:

funkciniais (pašalinių ar nemalonių kvapų užmaskavimas);

emociniais (asmeninis skonis, norima sukurti atmosfera).

Išsirinkti namų kvapai turėtų patikti visiems šeimos nariams. Jei jūsų skoniai labai skirtingi, patariama vengti ypač aštrių ir ekscentriškų aromatų.

Kvapai pagal kambarį

Pateikiame keletą kvapų rekomendacijų kiekvienam namų kambariui:

Svetainė. Joje puikiai tinka saldžios (vanilės) ir gėlių (rožių, jazmino) natos. Tai kambarys, kuriame praleidžiama pakankamai daug laiko. Todėl malonu, kai jame tvyro gavi ir jauki atmosfera.

Valgomasis. Šioje erdvėje ypač dera citrusinės natos (bergamotės, citrinos, apelsino). Jų aromatas yra pakankamai lengvas, todėl netrukdo mėgautis maistu.

Miegamasis. Jame rekomenduojama išbandyti gėlių ir medienos natas (lelijos, levandos, tuberozos ir santalo). Šie kvapai padeda sukurti raminančią ir atpalaiduojančią atmosferą.

Vonios kambarys. Jame tinka saldžių vaisių natos (abrikosų, figų, apelsinų ir persikų). Aromatingi kvapai namams leidžia susikurti asmeninę SPA erdvę.

Norite pripildyti savo namus ypatingu aromatu? „Imdeco“ siūlo platų jiems skirtų kvapų pasirinkimą. Peržvelkite mūsų asortimentą ir užsisakykite sau patinkantį produktą internetu.