Ką dovanoti įkurtuvių proga?

Ką dovanoti įkurtuvių proga?

Ruošiatės pagaliau aplankyti naujakurių namus ir sukate galvą, ką dovanoti įkurtuvių proga? Tuomet, be abejonės, šis įrašas skirtas jums – „Imdeco“ komanda parengė išsamų gidą, kuris padės sutaupyti bent kelias valandas brangaus laiko. Būtent čia rasite atsakymus, kaip atsirinkti tinkamiausią daiktą ir specialiai atrinktas, originalias dovanų idėjas naujųjų namų savininkams. Laikas leistis į malonias paieškas – kas bus toji ypatinga dovana įkurtuvių proga?

 

Tinkamos įkurtuvių dovanos – kaip nesuklysti renkantis?

 

Pirmasis žingsnis – greiti, bet svarbūs „namų darbai“: naujųjų namų stiliaus bei šeimininkų pomėgių įvertinimas. Dar prieš pradedant dairytis konkrečios prekės, interjero dizaineriai siūlo apsvarstyti kelis esminius aspektus. Juos pateikiame žemiau.

 

Apgalvotos staigmenos ir realių norų pildymas

 

Šia proga galimi du scenarijai – dovanų sąrašą pateikia patys naujakuriai arba kiekvienas svečias išrenka patinkančią smulkmeną savo nuožiūra. Beje, pastebima, kad Lietuvoje vis dar populiaresnis pastarasis variantas, kai paliekama maloni intriga. Nuo ko tokiu atveju pradėti jums? Verta skirti šiek tiek laiko kokybiškos interjero detalės apmąstymams, mat „kažko“ paieškos priveda prie didelių laiko sąnaudų ir nereikalingų, paskutinės minutės dovanų.

1 TAISYKLĖ. Rinkitės tikslingai, nesileiskite į paieškas bent be minimalių galimų variantų gairių. Stipriai dvejojate? Tiesiog paklauskite savo draugų. Vis dėlto, geriau laukta staigmena nei į stalčių nugulsiantis „siurprizas“.

 

Aptarimas, arba ką įkurtuvių proga dovanos kiti draugai

 

Žinote, kas dalyvaus įkurtuvių šventėje ar gerai pažįstate naujakurių draugus? Verta padaryti mini apklausą, kuo stebinti planuoja kiti. Taip išvengiama ne tik vienodų, bet ir tos pačios paskirties daiktų, kurie iškart praranda dalį savo unikalumo, žavesio. Be to, tai veiksmingas metodas, norint pasirinkti vieną daiktą iš kelių, o gal net pasisemti idėjų – galite pabandyti papildyti kitų pasirinkimą. 

2 TAISYKLĖ. Jei dauguma linksta prie praktiškų sprendimų, paieškokite originalių dekoracijų. Pavyzdžiui, visiems dovanojant namų apyvokai skirtus gaminius, jūs nustebinkite eklektiškomis, ryškiomis dirbtinėmis gėlėmis. 

 

 

Dekoro elementai ir dėmesys interjero stiliui

 

Nusprendėte dovanoti namų puošmeną? Interjero dizaineriai pabrėžia – atkreipkite dėmesį į namų stilių, juose gyvenančių žmonių skonį. Peržvelkite inovatyvias interjero idėjas, o tuomet ieškokite naujakurių erdvių stilių atitinkančios versijos. 

3 TAISYKLĖ. Jei matote, kad kuriamas aiškus vieno stiliaus braižas, nevenkite pasidomėti juo detaliau. Ne tik spalvomis ar tekstūromis, bet ir pačia idėja, filosofija.

 

Dovanos įkurtuvių proga ir išliekamoji vertė 

 

Norite tiek nustebinti, tiek išlaikyti praktiškumo aspektą? Siūlome pagalvoti apie gaminį, turintį išliekamąją vertę. Pavyzdžiui, nišiniai, pagal poreikį lengvai papildomi „Imdeco“ namų kvapai – neeilinės uodžiamos natos suteiks naujajam būstui išskirtinės charizmos, kuri džiugins ilgą laiką. Jei dovanojate valgomus produktus, sudėkite juos į vieną iš dizainerių kurtų dekoratyvių indų.

4 TAISYKLĖ. Rinkdami aromatą namams, atkreipkite dėmesį į šių stilių, nuotaiką, draugų asmenybes. Pasidomėkite, kokia atmosfera vyrauja klasikiniame, o kokia natūraliame, minimalistiniame interjere. Bet kokiu atveju, nereikia bijoti tokio pobūdžio dovanos – aromatai yra keičiami ir papildomi, o stilinga talpa išlieka ilgam. 

 

Dovanų pasirinkimas ir gyventojų filosofija

 

Būsto savininkai domisi menu, sportu, japoniškuoju „Japandi“ stiliumi, o galbūt yra užkietėję ekologijos šalininkai? Kiekvieną kiek stipriau išsiskiriančią savybę, bruožą, pomėgį galima pasitelkti tinkamo ir, svarbiausia, naudingo daikto pasirinkimui. 

5 TAISYKLĖ. Neignoruokite namus kuriančių žmonių gyvenimo būdo, mylimų hobių, pasaulėžiūros. Tai gali įkvėpti, o gal net padėti išvengti nemalonių emocijų.

Šie 5 taiklūs specialistų pastebėjimai padės pasirinkti ne tik tinkamą, bet ir išties naudingą variantą.

 

Dovanų tipai ir „Imdeco“ originalių idėjų TOP-21

 

Naujakuriams skirtas dovanas galima skirti į 2 pagrindinius tipus: stilingi praktiški, arba labiau dekoratyvūs gaminiai. Besidairantiems kokybiškos įkurtuvių dovanos mūsų komanda parengė ypatingų daiktų sąrašą – prie kiekvieno tipo rasite šiems priskirtas idėjas.

 

Praktiškos namų detalės 

 

Labiau už viską vertinate praktiškas dovanas? Tuomet, tikėtina, sumanaus sprendimo iš jūsų tikisi ir naujakuriai. Žemiau pateikiame praktiškų ir stilingų gėrybių 11-uką:

 

1) Vonios gaminiai

 

Kokybiški, minimalistinio dizaino vonios aksesuarai tapo ne tik neatsiejama patogių vonios ritualų, bet ir ramybe alsuojančios erdvės stiliaus dalimi. Mūsų voniai skirtų aksesuarų kataloge galite drąsiai dairytis neeilinių muilinių, tvarių rankšluosčių, meno kūrinius atstojančių kilimėlių. Daugiau minčių suteiks šiuolaikinio vonios interjero apžvalga.

 

2) Jaukūs audiniai

 

Neretai dovanojami tekstilės gaminiai: patalynė, vonios bei virtuvės rankšluosčiai. Tačiau tiems, kurie nenori sukti galvos dėl specifinių įkurtuvių dovanos matmenų, siūlome pasižvalgyti po ilgaamžių, modernių pledų katalogą – čia rasite tiek malonią sudėtį, tiek spalvų įvairovę. 

 

3) Difuzoriai

 

Dovana įkurtuvių proga gali padėti kurti sveikesnę, gaivesnę aplinką. Pavyzdžiui, subtilūs difuzoriai, kurie palaiko patalpose švaros pojūtį, skleidžia malonų aromatą. Beje, tai viena iš prabangios svetainės detalių, formuojančių modernaus komforto įvaizdį. 

 

4) Inovatyvūs baro reikmenys 

 

Norite būti praktiški, bet išlaikyti žaismingumą? Sprendimas jums – svarbiausių baro reikmenų rinkinys. „Imdeco“ baro reikmenų puslapyje rasite įvertintus atidarytuvus, vakuumines pompas vynui, net elektrinius kamščiatraukius. Beliks pridėti mėgstamą rūšinį gėrimą arba vieną mūsų prabangių dekanterių.

 

5) Neeilinės taurės

 

Tam, kad kasdienėje buityje įprastas daiktas įgautų naujų spalvų, verta investuoti į kokybę, nematytą dizainą. Taiklus pavyzdys – taurių rinkiniai. Šie bus ypatingi tik tuomet, jei pasižymės savitais raštais ir pačių someljė vertinamomis, aromatą bei skonį išryškinančiomis formomis.

 

6) Kasdieniai indai skonio ir vaizdo gurmanams

 

Naujojo būsto savininkai ne ką mažiau nei skanų maistą dievina šio skoningą pateikimą? Sukti galvos, ką dovanoti įkurtuvių proga, jums nebereikia! Mūsų kataloge rasite raštais bei piešiniais dekoruotus indus: lėkštes, puodelius, dubenėlius. Šių dienų stalo serviravimo tendencijas atitinkantys produktai puikiai tiks dievinantiems valgio ritualų estetiką.

 

7) Modernios tortinės

 

Į svečius keliausite su namų gamybos tortu? Kodėl gi šio nepadėjus ant išskirtinės storo stiklo tortinės. Tai nėra pirmojo būtinumo daiktas, be kurio būtų neįmanoma suktis buityje, tad naujakuriai tortinei neretai taupo, palieka pirkinį vėlesniam laikui. Būtent todėl indas tikrai nudžiugins, beje, ne vieną akimirką – daiktas aktualus visų metų švenčių metu.

 

8) Maisto laikymui skirti aksesuarai

 

Prakalbus apie virtuvės reikmenų temą, jūsų dėmesiui dar keli praktiški daiktai – indai serviravimui, padėklai su stikliniu gaubtu, įdomios, naujausiomis technologijomis paremtos prieskoninės. Geriausia dalis ta, kad tokias dovanas lengva papildyti savitu prisilietimu: pridėkite savo sodo gėrybių, kepinių, savo rinktų prieskoninių žolelių.

 

9) Batų šaukštai

 

Originalios detalės paieškose atsikratykite visų išankstinių nuostatų – šiandien kiekvienas daiktas gali atstoti meno kūrinį. Jei perskaitę apie batų šaukšto idėją įtariai prisimerkėte, panašu, laikas užsukti į mūsų avalynei skirtų šaukštų katalogą. Solidūs, kūrybiški sprendimai privers pamiršti visus stereotipus.

 

10) Ekscentriškos dulkių šluotelės

 

Draugai domisi vintažo „perliukais“ ir mėgsta nestandartinius aksesuarus? Tuomet juos nustebinsianti dovana įkurtuvių proga – Holivudo filmus primenanti, ekscentriška, bet praktiška dulkių šluotelė. Verta pamatyti bet kokiu atveju – ryškios, ore besiplaikstančios plunksnos nukels į art deco laikmetį.

 

11) Iškylautojų šeimos šaltkrepšis 

 

Sakysite, tai ne visai namams skirtas daiktas? Priešingai, tuomet, kai juo gali naudotis visa šeima, šis jau laikomas ne asmeniniu daiktu, bet visaverte namų detale. Idėja – iškylauti mėgstančius naujakurius maloniai nustebins viduje rastas, pirmajai iškylai paruoštas lauknešėlis.

Norite kažko subtilesnio, labiau puošiančio aplinką? Galite taip nesusikoncentruoti į kasdienio praktinio panaudojimo savybes ir leistis į tiesiog įdomių dekoracijų apžvalgą. Svarbu – net rinkdama puošybos detales, „Imdeco“ komanda atsižvelgia į šių paprastą pritaikymą, praktiškąją pusę.

 

Dekoratyvios interjero dovanos 

 

Reguliariai peržiūrite įkvepiančią „Pinterest“ platformą ir nuolat domitės naujausiomis namų dekoravimo tendencijomis? Gali būti, kad draugai būtent iš jūsų laukia nebūtinai praktiškos, bet itin stilingos, namus papuošiančios staigmenos. Tęsiame idėjų laviną – „Imdeco“ atrinktas ypatingų dekoro elementų dešimtukas. 

 

1) Stalo dekoracijos

 

Anksčiau minėtoji, ryškiaspalvė dirbtinių gėlių kompozicija suteiks ekscentriškiems namams dar daugiau žavesio. Vis dėlto, jei dėl gėlių nesate tikri ar žvalgotės daikto natūraliu, organišku braižu dvelkiantiems namams, laikas apžiūrėti stilingas staltieses. Natūralūs bei marginti audiniai šįmet sugrįžta ant valgomojo stalų!

 

2) Dekoratyvūs indai ir vazos

 

Kiek saugesnis, bet ne ką mažiau efektyvus įkurtuvių dovanos variantas – dekoratyvūs indai bei charizmos erdvėms suteikiančios vazos. Storo stiklo raštai, neįprastos formos, skirtingų medžiagų kompozicijos atspindi pastarųjų dienų tendencijas.

 

3) Papuošalų dėžutės

 

Įkurtuves švęs draugai, mėgstantys puoštis juvelyrikos dirbiniais, vertinantys prabangius aksesuarus? Išrinkite namams specializuotą papuošalų dėžutę. Virtualiame kataloge rasite modernias, prabangias bei minimalistines dėžutes. Skirtingos medžiagos papildys atitinkamo namų stiliaus viziją.

 

4) Žvakidės

 

Turbūt nėra namų, kuriuose nebūtų žvakių teikiamo jaukumo gerbėjų. Žinoma, norint nestandartinio kūrinio, reikėtų šio dairytis ne masinės prekybos centruose, o nišinėse parduotuvėse. „Imdeco“ internetiniame asortimente – kruopščiai atrinkti dizainerių „perliukai“.

 

5) Dekoratyvios pagalvėlės

 

Interjero dizaineriai teigia, kad tokia dovana įkurtuvių proga nebūtinai turi derėti prie baldų. Jei draugų namuose vyrauja bohemiškas, art deco, vintažinis ar klasikinis stilius, drąsiai ieškokite nematytais raštais margintų, ryškių, o gal pastelinių spalvų pagalvėlių. Tai nepakeičiama dovana, kai naujakuriai turi „laisvo“ stiliaus lauko terasą, ieško efektyvių palėpės dekoravimo būdų.

 

6) Veidrodžiai

 

Naujakurių namuose sienos – vis dar tuščios? Meno kūriniai neretai kainuoja nemažą sumą, tačiau sprendimas tikrai yra. Galite dovanoti kokybišką meno kūrinių spaudą, arba pasirinkti originalias dekoracijas, pavyzdžiui, dekoratyvius veidrodžius. Kūrybiški sprendimai paverčia praktišką namų detalę tikrų tikriausiu meno eksponatu.

 

7) Sienos dekoracijos

 

Nesate tikri dėl dovanojamo veidrodžio, bet apsisprendėte, kad naujose patalpose sienoms labai trūksta „gyvybės“? Įpūskite jos nupirkdami specializuotą sienos dekoraciją. Prieš tai pravartu pasižvalgyti po originalius sienų dekoravimo būdus.

 

8) Dekoratyvūs, nestandartiniai laikrodžiai

 

Išskirtinis bet kokio kambario akcentas – laikrodis. Kalbame tikrai ne apie be kokį gaminį – „Imdeco“ kataloge rasite dekoratyvius sprendimus, tiek kabinamus ant sienų, tiek pastatomus ant paviršių. Beje, vienas populiariausių čia – smėlio laikrodis. Laikrodžiai pamėgti ir tų, kurie domisi produktyvaus darbo kambario idėjomis.

 

9) Namų knyga

 

Namų knyga – labai simboliška ir jauki dovana tiems, kurie daug dėmesio skiria mieloms smulkmenoms, yra sentimentalūs, kaupia prisiminimus. Namų knygą gali atstoti tiesiog baltų lapų užrašų knyga dekoruotu viršeliu. Įkurtuvėse dalyvaujantys bus pirmieji, kurie palinkės bei padėkos naujiems namams už svetingumą, jaukumą.

 

10) Namams skirti kvapai ir kvapnios žvakės

 

Galiausiai, svarstantiems, ką dovanoti įkurtuvių proga, patariame galvoti ne tik apie vizualias dekoracijas, bet ir išskirtinę namų energiją kuriančius pojūčius. Todėl žiūrėkite plačiau – jūs galite dovanoti melodijas, kvapus. Pavyzdžiui, vintažo krautuvėlėje rasta muzikinė plokštelė ar į egzotišką kraštą nukeliančios kvapnios žvakės. 

Išsirinkote savąjį variantą? Džiaugiamės, kad mūsų gidas pasiteisino, o jums pavyko sutaupyti laiko. Skirkite dar kelias minutes, mat turime paruošę kai ką įdomaus – toliau pateikiame 4 idėjas, kaip pasirinktą dovaną paversti dar ypatingesne.

 

Charizmatiškas pateikimas – 4 pasiūlymai norintiems didesnio efekto

 

Net ir paprasčiausios dovanos įkurtuvių proga gali būti sentimentalios ir vienintelės. Kaip? Dažnai girdime posakį, kad svarbu ne tik tai, ką įteikiame, bet ir tai, kaip tai padarome. Norime pasiūlyti 4 efektyvius sprendimus, kurie suteiks dovanai dukart daugiau savitumo, originalumo.

  1. Draugystės simbolis: susiekite dovaną su draugystės istorija, galbūt su tam tikru jos tarpsniu. Pabrėžkite svarbius momentus, dėl kurių susipažinote, kurie suartino.
  2. Smagi istorija: susiekite daiktą su kartu patirtu nuotykiu. Namuose smagu turėti dalelę tų, su kuriais puoselėjami šilčiausi prisiminimai, nuotaikingos akimirkos.
  3. Ateities planai: pagalvokite apie „užuominas“ dar tik būsimoms ateities istorijoms kartu. Pasidalinkite vizija, ką galima nuveikti ar kokias tradicijas įvesti naujuose namuose.
  4. Sugalvota ar žinoma reikšmė: papasakokite jau egzistuojančią daikto paskirtį, su šiuo siejamą atsiradimo istoriją. Dar geriau, jei suteiksite šiam smagią, savo sugalvotą reikšmę, pavadinimą.

Pasitelkus aukščiau minėtuosius metodus, daiktas gali įgyti labai skirtingas reikšmes ir įgauti daugiau prasmės. Pavyzdžiui, dovanodami taurių rinkinį ar indus, galite sugalvoti naujų namų „draugų pasimatymo“ tradiciją. Iš mūsų ilgojo sąrašo pasirinkote namų kvapus? Pagalvokite, ką jums primena, kokias emocijas kelia aprašytos aromatų natos.

 

5 klaidos, kurių galite išvengti 

 

Esate gavę dovaną, kuri iki šiol guli spintoje ir nežinote, kaip šią pritaikyti? Specialistai pastebi, jog toks scenarijus vis dar gana dažnas. Tiesa, tiems, kurie įkurtuvių proga dovanos ieško atsakingai, toliau – 5 staigmenų naujakuriams klaidos, kurių galite išvengti.

  • Neapgalvoti pirkiniai: ši klaida ypač aktuali tiems, kurie pasilieka sprendimą paskutinei minutei. Tai nėra ta proga, kai galima greitai nupirkti kosmetikos rinkinį ar bilietą į renginį.
  • Pirkiniai „sau“: natūralu, kad žvalgomės to, kas mus žavi. Vis dėlto, klaidinga leisti asmeniniam susižavėjimui nulemti pasirinkimą. Kartais tai priveda prie visiškai namams netinkamos detalės, kad ir kokia ši įspūdinga bebūtų.
  • Paskutinės minutės sprendimai: žinoma, kartais jie sėkmingi, bet, jei jaučiate, kad perkate tik vardan „pirkimo“, geriau išradingai „suktis“ iš padėties. Gera mintis – įteikite kortelę su intrigą kuriančia data, kai naujakurius pasieks ypatingas daiktas.
  • Neįvertinta stilistika: čia panaši situacija, kaip ir su pirkiniais „sau“. Interjero dovanos turi būti ne tik patrauklios. Pirmiausiai jos turėtų atspindėti namų viziją, nuotaiką.
  • Neįvertintos asmeninės savybės, pomėgiai, filosofija: namus kuria juose gyvenantys žmonės, tad dėmesį reikia atkreipti tiek į aplinką, tiek į ją formuojančiųjų pasaulėžiūrą, vertybes. Draugams aktuali ekologijos tema? Turėkite omenyje – nuotaiką gali sugadinti ir elementari plastikinė pakuotė.

Atrodo, jog daugybės nesusipratimų, skyrus vos šiek tiek daugiau laiko apmąstymams, galima išvengti. Belieka žvalgytis kokybės – jei norite, kad smulkmena išties džiugintų, svarbu rasti ne tik originalų, bet ir išskirtinės kokybės produktą. 

Pavyko įkvėpti naujų vėjų bei realių minčių, ką dovanoti įkurtuvių proga, kad tai būtų aktualu, tvaru, prasminga? Laikas pereiti prie tinkamiausio varianto paieškos – nuspręskite, tai bus praktiška ar dekoratyvi dovana, o tuomet patogiai pradėkite nuo pasirinkto „Imdeco“ dešimtuko apžvalgos.

Mūsų virtualiuose kataloguose jau radote sprendimą ir turite dar kelis klausimus dėl konkrečios įkurtuvių dovanos? Pasikalbėkime, susisiekite su mumis jums patogiu būdu – telefonu, el. paštu ar socialinių tinklų paskyrose.

Komentarai

Palikite komentarą